Detail dotazu

11.2.2015

Dobrý den, za půl roku odlétám na roční cestu kolem světa. Je pro mě náročné si sbalit celkově natož když přemýšlím ohledně lékárničky a zdravotní péče. Zastávky, které určitě budu mít jsou: Karibik, Latinská Amerika (Argentina s Patagonií, Brazílie - Manaus), Velikonoční ostrov, Francouzská Polynésie, Kambodža, Vietnam, Indie, Etiopie, Maroko. Destinací může být více, ale to se uvidí během cesty. Dotaz zní: jaká očkování si mám dát - prosím Vás, opravdu to nejnutnější, jsem úplně zdravý člověk a nejsem zastánce očkování a co si s sebou mám vzít do lékárničky. Děkuji.

Odpověď odborníka
11.2.2015

Dobrý den, obávám se, že Váš dotaz přesahuje možnosti poradny,. Při cestách, které jsou tak dlouhé a rozsáhlé, jako je ta Vaše, není možné dát doporučení v několika větách. Doporučuji Vám osobní konzultaci na pracovišti, které se věnuje cestovní medicíně. Neznamená to nutně, že se musíte očkovat, ale je dobré si o rizicích promluvit s odborníkem a pak se rozhodnout, o jaká preventivní opatření máte zájem. Nicméně jako základ doporučuji očkování proti hepatitidě A a B, platné očkování proti tetanu a není vyloučeno, že se budete potřebovat očkování proti žluté zimnici i z administrativní důvodů.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...