Detail dotazu

Od: Zdenka
21.2.2016

v polovině března odlítáme do Dominikánské republiky. Jsme dámy ve věku 65 let a máme obavy z nákazy viru Zika. Doporučujete tuto cestu z hlediska této nemoci?

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
26.2.2016

Dobrý den, pokud budete vždy mimo pláž používat v denních hodinách repelent s koncentrací 30 až 50 % DEET, riziko nákazy bude minimální. Zejména pokud budete většinu dovolené trávit v hotelovém komplexu u moře v turistické oblasti. V nejhorším případě u Vás proběhne virová nákaza podobná jiné běžné viróze trvající 2-7 dní. Rušit cestu kvůli horečce ZIKA ve Vašem případě nutné není.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...