Detail dotazu

9.9.2016

Dobrý den, chystám se v listopadu do Barmy a zároveň bych chtěla v nejbližší době otěhotnět. Plánovala jsem používat v období před odjezdem antikoncepci a po návratu se již opět snažit o miminko. Jaká jsou prosím doporučená očkování a mohla by mít tato očkování negativní vliv na moji plodnost nebo zdraví budoucího miminka? Děkuji za odpověď.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
3.10.2016

Dobrý den, základem na cestu do Barmy jsou doporučená očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu, při následném plánovaném těhotenství i proti meningokokové meningitidě a černému kašli. Další případné vakcíny, např. proti vzteklině nebo japonské encefalitidě až podle přesného itineráře Vaší cesty. Vakcíny Vaší plodnost ani zdraví miminka neohrozí, to by však mohly případné nemoci. Vzhledem k tomu, že v Barmě se vyskytuje malárie i další nákazy, nedoporučuji Vám začít s pokusy o otěhotnění dříve než min. za 1-2 měsíce po návratu.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...