Detail dotazu

Od: Ida
27.4.2017

Dobrý den pane doktore, plánujeme s přítelem cestu na Jamajku začátkem června. Během srpna se chceme začít snažit o miminko. Nechce se nám však čekat doporučeného půl roku. Jaká je zde aktuální situace s virem Zika popř. horečkou Dengue. Zvažovali jsme letenky na Mauricius, který doporučujete, ale jsou jedno tak drahé. Moc děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
24.5.2017

Dobrý den, virus Zika se na Jamajce vyskytuje. Momentálně sice není epidemický stav, ale situace se může kdykoliv změnit. Může se reaktivovat endemická lokalita nebo se jednat o import z jiné země. Navíc o 80 % infekcí nemáme přehled protože probíhají bez příznaků. Můžete to vyřešit tak, že po návratu počkáte 8 týdnů, což je bezpečná doba pro ženu a partner se nechá testovat.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...