Detail dotazu

28.1.2020

Dobry den, V breznu 2020 cestuji do Pobrezi slonoviny a v kvetnu 2020 do Nigerie. Ke vstupu do techto zemi potrebuji ockovani proti zlute zimnici. V minulusti jsem byla ockovana v roce 2004 ale nemohu najit svuj mezinarodni prukaz. Prosim je mozne provest test protilatek nebo potrebuji nove ockovani? Ma preockovani nejaky vliv na poceti/tehotenstvi? Pokud ano jak dlouho dobu po ockovani musim cekat abych mohla otehotnet? Dekuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, po očkování živou vakcínou je ideální neotěhotnět alespoň 1 měsíc, můžete počkat klidně i tři. Pro vstup do uvedených zemí musíte mít mezinárodní očkovací průkaz se zapsaným datem očkování. Na základě protilátek se k datu vakcinace nedostaneme. Protože byste mohla narazit na administrativní překážky, bude lepší absolvovat očkování ještě jednou. Nakonec, po desítky let se očkovala jedna dávka po 10 letech, takže odzkoušené je to dostatečně.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...