Detail dotazu

25.2.2015

Dobrý den, jaká rizika jsou v Botswaně a Namíbii během měsíců září - říjen? Ráda bych se vyhla velkému očkování, poraďte mi, prosím, to nejdůležitější. Moc děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
25.2.2015

Dobrý den, bez ohledu na sezónu je absolutním základem pro tyto destinace očkování proti virové hepatitidě A+B a břišnímu tyfu. Další případné očkování či jinou vhodnou prevenci s Vámi probere lékař centra očkování a cestovní medicíny při vaší osobní návštěvě na základě podrobnějších informací od Vás. Přesná rada totiž záleží od plánované trasy a výletů, způsobu ubytování či stravování, druhu vykonávané činnosti, Vašeho věku, zdravotního stavu, případně od užívaných léků.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...