Detail dotazu

Od: Petra
16.3.2016

Dobrý den, v únoru jsme strávili dovolenou v Dominikánské republice. Bohužel jsme byli doštípáni komáři. Po návratu jsem měla zánět spojivek, syn ( 3 roky) vyrážku - něco jako kopřivka. Partner si zašel na testy proti Zice v ČR, já žiji se synem v Rakousku a tady nám řekli, že ještě neumí udělat testy na Ziku, až tak za 2 -3 měsíce. 14 dní po návratu jsme dostali horečky - nejprve syn, teď i já. Doprovázené kašlem, rýmou.. bolesti v krku. Chci se zeptat, do budoucna ( asi tak za 6 měsíců) bychom chtěli miminko, myslíte, že se o něj můžeme snažit, v případě, že bychom měli teď Ziku? Děkuji za odpověď.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
23.3.2016

Dobrý den, virus horečky ZIKA je přítomný v krvi 7 dní, pokud počkáte s otěhotněním alespoň 2 týdny mělo by to být v pořádku. Skutečně dosud není jisté, jak dlouho virus ve spermatu vydrží. Mohou to být teoreticky i měsíce. Abyste měli opravdu jistotu, zda nejste nosičem viru, je třeba se nechat otestovat.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...