Detail dotazu

Od: K.
18.7.2016

Manžela asi štípl komár, ale je jiný, než ten běžný komár, mám ho schovaného ve sklenici. Manželovy do druhého dne otekla tvář se zarudnutím, měl i horečku. U lékařky byl, ale ta mu odběr nedělala. Tak byl ještě u kožního, a dostal ATB, podezření na pás. opar. teď je to už lepší, otoky odezněly a kůže se místně loupe. Chtěla bych se zeptat zda se dá s tím komárem někam jít, a zda je odběr krve nezbytný. Děkuji, s pozdravem Krejčí.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
19.7.2016

Dobrý den, pokud došlo k bodnutí komárem na území ČR a zlepšování stavu bude nadále pokračovat bez opětovní reaktivace, odběr krve nebude potřebný.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...