Detail dotazu

Od: Josef
27.8.2016

Chystáme se na dovolenou na Mallorcu, přesně do Cala milor- mám kardiostimulator Biotronik. Poradíte kam ke specialistům v případě potíží ?

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
7.9.2016

Dobrý den, na Mallorce je poměrně hustá síť kvalitních nemocnic, nejbližší větší zdravotnické zařízení je v Manacor, na adrese Carretera Manacor Alcudia, je to jen cca 20 minut jízdy od Cala Millor. V případě závažnějších komplikací by Vás následně nasměřovali do Palma de Mallora, která je jen půlhodinu jízdy dál na západ. Pokud budete bydlet v hotelu, iniciální zdravotní potíže se standardně konzultují s hotelovým lékařem.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...