Detail dotazu

Od: Irena
26.10.2016

Dobrý den, chystáme se s manželem v únoru na Bali. Ráda bych se zeptala jaká jsou nezbytná doporučená očkování pro tamní pobyt a zda je zaznamenán v této oblasti výskyt horečky dengue. Děkuji moc za odpověď :-)

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
8.11.2016

Dobrý den, na Bali se horečka dengue běžně vyskytuje, i v turistických oblastech a ve městech. Používejte proto repelent přes den proti dengue i na večer jako ochranu před malárií a japonskou encefalitidou (riziko nákazy u posledních dvou však není vysoké). Z očkování je důležitá ochrana před virovou hepatitidou A+B, břišnímu tyfu a případně i proti vzteklině, dle Vašeho programu přímo na místě.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...