Detail dotazu

Od: Lucie
10.2.2018

Dobrý den, prosím Vás o radu, jaký účinný repelent zakoupit na dovolenou na Mauricius? A je třeba řešit moskytyéru? Odlétáme v půlce března, letíme s cestovní kanceláří..dočetla jsem se, i nám bylo řečeno v CK, že není potřeba žádné očkování..je to v pořádku?Budeme ubytování v hotelu ***+. Děkuji za odpověď.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
10.2.2018

Dobrý den, z očkování doporučujeme virovou hepatitidu A+B a zejména u dětí a mladších dospělých meningokokovou meningitidu. Obě tyto nemoci se vyskytují i u nás. Je to i otázka možností nákazy cestou do dané destinace v letadle nebo na letišti. Jen některé cestovní kanceláře Vám podají kompletní informaci, jiné mají obavy, aby určité náklady navíc za vakcíny neodradily jejich klienty. Přitom případná nemoc jim může způsobit daleko vyšší ztráty, nemluvě o jiných komplikacích pro nemocného i jeho okolí. Moskytiéra nutná nebude. Z repelentů používám osobně Predator Maxx nebo Protector.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...