Detail dotazu

Od: Alena
20.1.2019

Dobry den, s manzelem se snazime uz delsi dobu o miminko, ale radi bychom v dubnu na Bali. Neradi bychom ale snahu prerusovali. Jake je nebezpeci viru zika prave na Bali? Moc dekuji za odpoved.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
20.1.2019

Dobrý den, aktuálně je riziko nákazy horečkou Zika na Bali velmi nízké, ale vyskytuje se tam horečka dengue, místy i malárie, Japonská encefalitida a další nemoci. Pokud pokusy o otěhotnění nechcete přerušovat, bezpečnějšími destinacemi by byly Thajsko, Vietnam, nebo v Africe Mauricius či Seychely, případně Spojené arabské emiráty nebo Omán či Katar.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...