Detail dotazu

24.2.2020

Dobry den, chystám se delší pobyt (od října 2020 do června 2021) na Papuu Novou Guineu, jedna se o pracovně-humanitární činnost, je mi 24 let a končím studiu VŠ, mám všechny základní očkování absolvované (včetně HepB+A, TBC) a nelecim se na žádnou nemoc. Chci se zeptat, které další očkováni byste mi doporučil? Resp čeho se obávat, jakých infekci? Doporučil byste mi i dlouhodobou antimalarickou ochranu? Děkuji moc.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
10.3.2020

Dobrý den, tato země patří ke zdravotně rizikovějším oblastem světa. K uvedeným vakcínám navíc určitě břišní tyfus, meningokoky, vzteklinu, Japonskou encefalitidu, pokud náhodou nemáte protilátky i plané neštovice. Tetanus budete mít v pořádku vzhledem k věku. Antimalarika podle toho, jestli budete ve městech nebo na venkově. Pokud to nebude vysoce riziková oblast PNG, bude stačit chemoprofylaxe formou stand-by, tedy v případě potíží, pečlivě však používat repelenty, insekticidy a sítě. Další prevence je spíše na osobní pohovor s lékařem v centru cestovní medicíny tak na půl hodinky.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...