Detail dotazu

Od: Nikola
21.2.2016

Dobrý den, chci se zeptat, jak to je s horečkou dengue. Nyní přemýšlíme koncem září/začátek října o cestě na Srí Lanku. Je tam v tomto ročním období pravděpodobnost nákazy vysoká? Dále by mne zajímalo, jak to tam vypadá s virem Zika - chceme mít tuto dovolenou jako líbánky a plánujeme rodinu. Případně je tam nějaké větší nebezpečí s jinou nákazou? Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
26.2.2016

Dobrý den, virus ZIKA na Srí Lance zatím není, tak dlouho předem však nelze jeho možné putování světem předpovědět. Dengue se v sezóně dešťů vyskytnout může, riziko v turistických oblastech aktuálně není vysoké, zejména pokud budete přes den používat účinný repelent. S pokusy o početí miminka však raději doporučuji počkat do návratu domů.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...