Detail dotazu

6.2.2015

Dobrý den, chystám se do Jihoafrické republiky a zajímalo by mě, co si mám koupit do své cestovní lékárničky. Budu deset dní mimo civilizaci na safari, kde lékařská péče není téměř k dispozici. Děkuji.

Odpověď odborníka
zatím bez odpovědi

Dobrý den, neznám, bohužel Váš zdravotní stav, proto mohu dát pouze obecné doporučení. Vezměte s sebou léky, které pravidelně užíváte, v dostatečném množství a uložte je rozděleně do více zavazadel pro případ, že by některé zavazadlo nedocestovalo. Dále doporučuji repelentní přípravky proti hmyzu, probiotika pro prevenci průjmových onemocnění, léky proti průjmu včetně přípravku na přípravu rehydratačních roztoků, prostředky na desinfekci rukou, filtrační láhev nebo prostředky na desinfekci vody nebude-li k dispozici voda balená, přípravky po bodnutí hmyzem, léky na horní cesty dýchací, léky proti alergii, proti bolesti, proti horečce, širokospektrá antibiotika, léky proti cestovní nevolnosti, desinfekci na kůži, náplasti, nůžky, sterilní jehly a stříkačku, oční kapky, přípravky na ochranu proti slunci, vitamíny a magnesium. Pokud plánujete cestu do národních parků s výskytem malárie, například do Krugerova n.p., doporučuji konzultaci ohledně antimalarické profylaxe.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...