Detail dotazu

25.2.2016

Dobrý den, 4.3.16 by jsme měli odlétám na Kapverdské ostrovy (ostrov Sol) se synem. Je mu 18 měsíců mam starosti ohledně viru Zika jak je to v tomto věku s problémy. Popřípadě co by na Kapverdských ostrovech pro něj mohlo být v tomto věku nebezpečné. Moc Vám děkuji za odpověď.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
2.3.2016

Dobrý den, intenzita přenosu horečky ZIKA na Kapverdách se v porovnání s koncem loňského roku snížila. U zdravého 18měsíčního dítěte by mělo hrozit maximálně týden trvající horečnaté onemocnění bez zásadnějších komplikací. Pravděpodobnost jeho vzniku lze navíc snížit účinným repelentem, např. Predator Junior. Pro cesty tohoto typu by dítě mělo mít očkováno proti žloutence typu A a meningokokům, času do odletu Vám už ale moc nezbývá.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...