Detail dotazu

Od: Iveta
1.3.2016

Dobrý den, za 14 dnů mám letět na Tenerife, což je relativně blízko od Kapverdských ostravů, kde je zjištěn výskyt viru ZIKA. Jsem ve 20 tt. a nechci riskovat nakažení tímto virem. Jsou poznatky o tom, že by virus Zika byl zjištěn i na Tenerife, nebo že by zde nákaza jakkoliv hrozila? Děkuji za odpověď.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
7.3.2016

Dobrý den, riziko horečky ZIKA na Tenerife nehrozí, přesto však pro jistotu používejte kvalitní repelent, a to mimo pláže i přes den, ne však příliš silný s koncentrací účinné látky DEET nad 50 %, vzhledem k Vašemu těhotenství. Ideální by byla koncentrace účinných látek 30-50 %.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...