Detail dotazu

6.6.2016

Dobrý den, za týden se chystáme na dovolenou do Řecka (Kréta), budu ve 13tém týdnu těhotenství. Chci se jen zeptat, zda hrozí nakažení virem Zika, máme riskovat nebo ne? Popřípadě jaký vhodný přípravek proti komárům použít?

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
14.6.2016

Dobrý den, horečka Zika se v Řecku ani jinde v Evropě endemicky zatím nevyskytuje. Z tohoto pohledu momentálně není důvod k obavám. Z repelentů máme dobré zkušenosti např. s Predatorem Maxx Plus. Doporučuji vyhýbat se tepelně neupravenému masu i plodům moře a nepasterizovaným mléčným výrobkům.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...