Detail dotazu

4.7.2016

Dobrý den, za 3 dny odlétám s rodinou na dovolenou na Kypr. Syn (4 roky) trpí atopickým ekzémem, převážně na rukách. Mívá na prstech prasklinky až do krve. Již jsem zahájila léčbu kortikoidy, abychom odletěli bez hlubokých ran. Přesto se chci zeptat, zda synovi hrozí zvýšené riziko nějaké nákazy a máme se něčeho vyvarovat. Jinak mu pobyt u moře na ekzém velmi prospívá. Jeho stav se na 4-6 měsíců výrazně zlepší. Děkuji za odpověď. Markéta K.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
19.7.2016

Dobrý den, jakou formu kortikoidů používáte? Pokud jen lokální, imunitu to nijak zásadně nesnižuje a tím pádem není zvýšené riziko nákazy. Přesto mimo pláže používejte repelent, např. Predator Junior. Místa s čerstvě aplikovaným kortikoidem by neměly být vystaveny přímému slunci, budete-li v jeho aplikaci pokračovat i na místě. Držím pěsti, aby mělo i letos moře stejný pozitivní účinek.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...