Detail dotazu

Od: Terez
27.7.2019

Dobrý den. Ráda bych se Vás zeptala. S přítelem odlétáme 30.listopadu do Dominikánské republiky. Chtěli jsme se tam pokusit o rodinu. Ale jak jsem se již dočetla,tak to není dobrý nápad. Tak se chci zeptat,jestli bysme se pokusili o rodinu teďka a vyšlo by to,zda by bylo vše v pořádku. Samozřejmě očkovaná proti žloutence jsem a dodržovat základy ,co se týče jídla a pití budu. A nebo , kdyby to nevyšlo a rozhodli bysme se to zkusit až po dovolené,tak kolik měsíců bychom měli vyčkat? Nebo je nějaká možnost vyšetření krve? Abysme nemuseli čekat tak dlouho,když to tak řeknu. Moc děkuji za odpověď a případné tipy a rady. Přeji hezký den. (Odlétame cca na 18dní)

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
27.7.2019

Dobrý den, ideální by bylo, abyste v době cesty byla ve druhém trimestru gravidity tj. po 12 týdnu, nebo potom následně počkat s otěhotněním alespoň cca 1 měsíc po návratu. Pokud nebudete mít zdravotní potíže, krevní testy nebudou nezbytně nutné. Používejte však na místě účinný repelent a pozor na syrové poživatiny, pitnou vodu, led do nápojů či zmrzlinu.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...