Detail dotazu

25.7.2019

Dobrý den, jaká je standardní léčba amebozy ? (Entamoeba histolytica). Nakazila jsem se v Indonesii kde jsem dostala na 10dnů metronidazol a pote jsem měla brát paromomycin na doléčení ale ten v ČR není dostupný a lékaři u kterých jsem byla skoro ani neznali co to je a řekli že metronidazol stačí. Předem děkuji za odpověď.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
25.7.2019

Dobrý den, v našich podmínkách se na léčbu infekcí Entamoeba histolytica používá úspěšně skutečně Metronidazol, stejně jako v mnoha jiných zemích, dalo by se říci jako hlavní lék globálně. Jen bych pro potvrzení úspěšnosti již proběhlé léčby doporučil ověření hladiny protilátek IgG metodou ELISA, jestli nejsou vysoké resp. nestoupají. V tom případě by se zvážilo pokračování léčby.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...