Detail dotazu

Od: Pavla
3.10.2017

Dobrý den, chtěli bychom jet s detmi (2 a 5 let) v druhe polovine listopadu na 2 týdny do Thajska. Uvazujeme hlavne o Krabi a ostrovech Ko Lanta, Ko Mak, Ko Chang. Urcite bychom chteli stravit i par dni v Bangkoku. Je treba nejake specialni ockovani a jak to v teto oblasti vypada s virem Zika a s malarii? Da se nejak rici, který ostrov je podle vás co se týká rizika nákazy jakoukoliv nemocí nejlepší? Moc dekuji za odpoved.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
3.10.2017

Dobrý den, z očkování bude základem u dětí i dospělých vakcinace proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu, alespoň u dětí navíc i proti meningokokové meningitidě. Malárie a horečky Zika se reálně obávat nemusíte, vyskytuje se tam však místy horečka dengue, proto používejte účinný repelent a to i přes den. V rámci uvedených ostrovů je epidemiologická situace podobná.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...