Letištní salonky: cestování na křídlech luxusu

Nekonečné fronty, bezpečnostní kontroly a hodiny strávené bezcílným potulováním po letištích. Mohlo by se zdát, že se jedná o synonyma pro současnou dopravu vzduchem. Nejen pro náročné klienty však existují letištní salonky, učiněné oázy klidu uprostřed čilého ruchu.

Většina mezinárodních letišť dnes nabízí možnost využití salonků čili míst, která cestovatelům předkládají různé výhody. Kromě již zmíněného ticha, klidu a luxusu se jedná především o all-inclusive občerstvení. Standardně je k dispozici základní soubor alkoholických a nealkoholických nápojů. Letištní salonky v rámci bezplatného občerstvení dále nabízejí různé druhy salátů, baget či jiných pochutin. Lepší (a většinou dražší) oddělení pak servíruje i teplá jídla. Tím ale výhody zdaleka nekončí. Mezi další bonusy totiž patří:

 • bezdrátové připojení k internetu (wifi),
 • denní tisk,
 • televize,
 • dětský koutek,
 • přímý výhled na letištní plochu.

V některých saloncích je k dispozici i sociální zázemí, nejčastěji v podobě sprchového koutu. Do škály tradičních služeb se také často řadí individuální a diskrétní bezpečnostní kontrola. Pro opravdu zhýčkané cestovatele pak VIP salonky například nabízejí odvoz limuzínou z domova až přímo k letadlu.

Vstup (ne)jen pro vyvolené

Letištní salonky mají snad jedinou vadu na kráse a tou je skutečnost, že vstup do nich je zpoplatněn. Ceny se obvykle pohybují v řádech stovek až tisícovek korun za jednu osobu. Pokud se budete chtít nechat hýčkat luxusem, musíte si službu tohoto zařízení předem objednat, nejčastěji elektronickou cestou.

 • Další možností, jak sem získat vstup, je zakoupení letenky první třídy. Většina přepravních společností totiž spolu s lístkem nabízí i možnost využití letištních salonků.
 • V případě, že určitá letiště navštěvujete pravidelně, není od věci ani zakoupení členství ve vámi zvoleném oddělení. 
 • Příznivce nakupování jistě potěší fakt, že některé banky vydávají kreditní karty s možností volného vstupu do salonků.
 • Ostřílení cestovatelé mohou též investovat do takzvané karty Priority Pass. Jedná se o kartu určenou pro časté cestování, díky níž máte volný nebo zlevněný přístup do salonků po celém světě.
 • Některé letecké společnosti dále nabízejí možnost využití těchto luxusních míst po dosažení určitého počtu vzdušných mil v rámci věrnostního programu.
 • Neprohloupíte ani přijetím pozvánky od již stávajícího člena letištního salonku. Pozvaní hosté totiž mají snížené nebo úplně odpuštěné vstupné.

Na závěr je potřeba zdůraznit, že ani využití letištního salonku zcela neeliminuje možná rizika cestování. Poškození, ztráta zavazadla či zrušení letu představují nepříjemnou komplikaci i pro tyto návštěvníky. Uzavření cestovního pojištění je tak nepsanou povinností pro hladký a bezpečný průběh vaší přepravy.

(holi)

Zdroje:
www.sleepinginairports.net
www.independenttraveler.com
http://lifehacker.com

Líbí se Vám tento článek?
Hlasy: 2430
Sdílení a tisk
X
ODESLAT
Nejčtenější novinky
Čína a Mongolsko: výběr očkování nepodceňujte!

Čína a Mongolsko: výběr očkování...

Mezi základní očkování pro každého cestovatele...

Střevní potíže po návratu z dovolené nepřehlížejte!

Střevní potíže po návratu z dovolené...

Nemoc cestovatelů Montezumova či Faraonova pomsta...

Nebezpečná setkání: jedovatí hadi a pavouci

Nebezpečná setkání: jedovatí hadi a...

Hadi obecně obývají prakticky všechny kouty naší...

Naposledy položené dotazy
Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Výstup na „třítisícovku“ vyžaduje...

Milujete dobrodružství, dechberoucí výhledy a...

Low-cost cestování aneb rady a triky,...

Procestovat různé kouty světa za co nejméně...

Chystáte se na cesty s domácím...

Cestovat s domácími mazlíčky není v dnešní době...

Zpravodaj

Přihlaště se k odběru zpravodaje,
Váš email můžete zadat zde:

Zadáním a odesláním své e-mailové adresy dáváte souhlas se zasíláním elektronockého zpravodaje a s podmínkami.