Objevte krásy Jižní Ameriky – kterou zemi vybrat?

Jižní Amerika v sobě ukrývá plno klenotů. Peru, Chile, Argentina či třeba Kolumbie – která země bude pro vaši návštěvu tou pravou?

Jižní Amerika je čarokrásná. Najdete tu snad všechno, co vás napadne. Od bujných pralesů až po pouště, nádherné pláže vybízející k popíjení drinků, slunění se či surfování, ale i vysokohorské oblasti zvoucí ke trekům. Najdete tu panensky čistou přírodu, stejně jako životem tepající velkoměsta. Nesmíme zapomenout ani na prvotřídní chutě jídel a nápojů. Je jen na vás, kterou zemí si necháte učarovat.

Hlavně bezpečně

Než vyjedete, nejspíš vás napadne důležitá otázka týkající se bezpečnosti – je Jižní Amerika opravdu vhodnou lokalitou, kam vyrazit na dovolenou? Nedostaneme se zbytečně do problémů? Nemusíte se bát. Tento kontinent je poměrně bezpečný a není třeba jej bezdůvodně zavrhovat. Nejlépe je na tom Uruguay, hned v závěsu s Chile, Argentinou a Guyanou. Bezpečně se ale můžete cítit i v Peru, Ekvádoru, Bolívii a Kolumbii. Stačí, když se vyhnete slumům a obecně „horším“ čtvrtím. Nejrizikovější pověst má Brazílie. Přesto postačí, když nebudete na veřejnosti dávat okázale najevo své bohatství. Vyhněte se blyštivým šperkům a šustění bankovek. Pak byste měli být v bezpečí.

Povinná očkování

Ani ohledně nemocí se v Jižní Americe nemusíte bát. Při návštěvě většiny zemí tohoto kontinentu je povinné očkování pouze proti žluté zimnici. Jde o horečnaté onemocnění s krvácivými projevy, které přenášejí komáři. Další očkování jsou pak na vašem uvážení.

Peru

Tato země vyniká svou lahodnou kuchyní. Vlivem Inků, Španělů, Japonců i Číňanů zde dochází k mísení nepřeberného množství chutí. Kromě delikátního zážitku pro mlsné jazýčky v ní najdou zalíbení i milovníci historie. Peru totiž nabízí mnohem víc než jen Machu Picchu. Prozkoumejte pozůstatky říše Inků. Navštívit můžete ale i město Chan Chan, které tu bylo dávno před nimi.

Chile

Chile je zemí extrémů. Na jihu najdete ledovou Patagonii, na severu poušť Atacama. Obě zvou ke stanování a trekům. Vulkanická půda Chile je vhodná pro pěstování nejrůznějších odrůd vinné révy. Pokud tedy holdujete vínům, neváhejte navštívit právě tuto zemi. Věděli jste, že i Velikonoční ostrovy s obrovskými kamennými hlavami patří k Chile? 

Argentina

Jste vášnivým fanouškem fotbalu? V tom případě by vás Argentina neměla minout! Sehnat lístky na některý ze zápasů je sice obtížné, ale ne nemožné. Zažijte na vlastní kůži nadšení, které z Argentinců při fotbale sálá. Po utkání vyrazte na kvalitní hovězí steak. Nemusíte se bát, že vyberete špatně, jelikož tady si na kvalitním hovězím opravdu zakládají.

Brazílie

Země pláží a karnevalu. I Brazílie má co nabídnout v oblasti historických či přírodních památek. Její přednosti leží ale v zábavě. Vyzkoušejte nepřeberné množství vodních sportů a večer si užívejte party na pláži. Minout by vás neměl ani karneval. Namísto světově proslulého v Rio de Janeiru zkuste zamířit raději na ten v Salvadoru a užít si tak jeho místní atmosféru.

Kolumbie

Místo, kde najdete vše. Deštné pralesy, hory i pláže. A také tu žijí jedni z nejpřátelštějších lidí. Uvidíte dechberoucí národní parky a zachovalou koloniální architekturu. To vše dělá z Kolumbie zemi, kam se budete chtít vracet. A nesmíme zapomínat ani na velmi chutné jídlo a tanec, zejména salsu. 

Ať už se stanete milovníky jakékoliv země, kterou se rozhodnete procestovat, nezapomeňte se pojistit. Nikdy totiž dopředu nevíte, co se stane. A není nic horšího než si po dovolené namísto užívání dozvuků zážitků a krás ničit vzpomínky řešením problémů. Tak která země chytla za srdce vás?

(rhl)

Zdroje:

https://worldlyadventurer.com/best-countries-to-visit-in-south-america/

https://capturetheatlas.com/best-places-to-visit-in-south-america/

Líbí se Vám tento článek?
Hlasy: 0
Sdílení a tisk
X
ODESLAT
Nejčtenější novinky
Čína a Mongolsko: výběr očkování nepodceňujte!

Čína a Mongolsko: výběr očkování...

Mezi základní očkování pro každého cestovatele...

Střevní potíže po návratu z dovolené nepřehlížejte!

Střevní potíže po návratu z dovolené...

Nemoc cestovatelů Montezumova či Faraonova pomsta...

Nebezpečná setkání: jedovatí hadi a pavouci

Nebezpečná setkání: jedovatí hadi a...

Hadi obecně obývají prakticky všechny kouty naší...

Naposledy položené dotazy
Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Za teplem na exotické ostrovy? Nejen...

Řada Čechů se během podzimu či zimy každoročně...

Potulní psi a exotická zvířata –...

Tisíce psů na ulicích – obrovský problém, se...

Objevte krásy Jižní Ameriky – kterou...

Jižní Amerika v sobě ukrývá plno klenotů. Peru,...

Zpravodaj

Přihlaště se k odběru zpravodaje,
Váš email můžete zadat zde:

Zadáním a odesláním své e-mailové adresy dáváte souhlas se zasíláním elektronockého zpravodaje a s podmínkami.