Kam na Blízký východ aneb Nejdůležitější je bezpečí

Exotické dálky lákají spousty turistů. Sníte o Blízkém nebo Středním východu? Volbu destinace si dobře rozmyslete – někdy je lepší slevit ze svých nároků.

Která města vynechat

Mekka je dle koránu místo narození proroka Mohameda. Tuto kolébku islámu ročně navštíví obrovské množství turistů. Zároveň ale platí zákaz vstupu nevěřícím. Nelze tedy říci, že by vám v Mekce hrozilo bezprostřední ohrožení na životě, jako bezpečnou turistickou destinaci pro Evropana ji však doporučit nelze. Ani v Kábulu, hlavním městě Afghánistánu, není zcela bezpečno. Při jeho prohlídce buďte opatrní a nechoďte do restaurací a podniků pro bohaté – mohou se snadno stát terčem teroristického útoku. Lepší je vynechat i návštěvu Bagdádu. Ten je stále považován za jedno z nejvíce nebezpečných míst na světě. Riziko únosů či teroristických aktivit extremistických skupin zde nepřetržitě visí ve vzduchu. Kvůli probíhajícím válečným střetům v Sýrii se raději i této zemi vyhněte obloukem. Navíc pokud se chystáte do USA, návštěva zmíněných států vám může nepříjemně zkomplikovat získávání víz.

Tady je klid

Pokud se toužíte podívat na egyptské pyramidy, nemusíte jen sledovat cestopisné dokumenty. S dobrým průvodcem je cesta podél Nilu s cílem v Gíze poměrně bezpečná. Dalším místem, kde můžete bez obav strávit krásné dny zalité sluncem, je Kypr. Pokud vás lákají vodní sporty, pak právě pro vás bude ideální dovolená v Kataru. Při prozkoumávání této krásné země nevynechte Muzeum islámského umění nebo tradiční tržnici Souq Wagif. Zajištění vysoké bezpečnosti a komfortu pro turisty si klade za cíl i Omán, Dubaj nebo Jordánsko. Návštěva Petry, jednoho ze sedmi divů světa, vás pak nenechá na pochybách, že jste dovolenou vybrali správně.

Kontrola očkovacího průkazu

Před cestou si nezapomeňte zkontrolovat očkovací průkaz, kde byste měli nalézt záznam o očkování proti tetanu, zarděnkám, černému kašli, dětské obrně, příušnicím, spalničkám, záškrtu a chřipce. Pro více informací o očkování při cestě do jednotlivých destinací neváhejte kontaktovat očkovací centrum. Velmi důležité je i cestovní pojištění, které si zřiďte na celou délku svého pobytu v zahraničí.

(brbr)

Zdroje: 
www.escapehere.com>
www.escapehere.com

Líbí se Vám tento článek?
Hlasy: 939
Sdílení a tisk
X
ODESLAT
Nejčtenější novinky
Čína a Mongolsko: výběr očkování nepodceňujte!

Čína a Mongolsko: výběr očkování...

Mezi základní očkování pro každého cestovatele...

Střevní potíže po návratu z dovolené nepřehlížejte!

Střevní potíže po návratu z dovolené...

Nemoc cestovatelů Montezumova či Faraonova pomsta...

Nebezpečná setkání: jedovatí hadi a pavouci

Nebezpečná setkání: jedovatí hadi a...

Hadi obecně obývají prakticky všechny kouty naší...

Naposledy položené dotazy
Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Výstup na „třítisícovku“ vyžaduje...

Milujete dobrodružství, dechberoucí výhledy a...

Low-cost cestování aneb rady a triky,...

Procestovat různé kouty světa za co nejméně...

Chystáte se na cesty s domácím...

Cestovat s domácími mazlíčky není v dnešní době...

Zpravodaj

Přihlaště se k odběru zpravodaje,
Váš email můžete zadat zde:

Zadáním a odesláním své e-mailové adresy dáváte souhlas se zasíláním elektronockého zpravodaje a s podmínkami.