Detail dotazu

20.12.2019

Dobrý den, jak dlouho po návratu z dovolené z Kolumbie (leden 2020) je doporučeno počkat s plánováním potomka prosím? Jedna se mi o možnou infekci virem Zika. Moc děkuji za odpověď.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
8.1.2020

Dobrý den, nákaza Zikou je aktuálně nepravděpodobná. Záleží od toho, co přesně jste v Kolumbii dělali a kde přesně jste se zdržovali. Kdybychom přece jen připustili málo pravděpodobnou možnost nákazy horečkou Zika, muselo by se počkat cca 3 měsíce, myslím však, že toho se obávat nemusíme a kvůli jiným případným patogenům stačí odstup od návratu cca 4 až 6 týdnů.

Nejčtenější dotazy
29.1.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na aktuální situaci týkající se rizika nákazy Zika v oblasti Boa Vista, Sal na Kapverdských ostrovech. V době zvažovaného pobytu budu ve 24tt. Velice vám děkuji.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
5.2.2020

Dobrý den, aktuálně virus Zika není v této zemi aktivní. Přesto však používejte repelent. Věřím, že máte preventivní očkování alespoň proti virové hepatitidě A z období ještě před otěhotněním. Jinak by byla cesta do této části Afriky poměrně riziková.

Od: Zdenka
24.2.2017

Dobrý den, chtěli bychom s přítelem do Asie na dovolenou. Cestovat budeme v mém druhem trimestru a před otěhotněním jsem se nechala naočkovat proti břisnímu tyfu, žloutence a vzteklině. Rozhodujeme se mezi Bali, Maledivy, Filipinami a Sri Lankou. Kterou destinaci byste mi doporučili jako nejméně nebezpečnou z hladiska možných těhotenství ohružujících nákaz? Thajsko jsme jiz kvuli dengue vyloučili. Děkuji

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD.
13.3.2017

Dobrý den, z uvedených oblastí lze považovat po zdravotní stránce za nejbezpečnější Maledivy. Přesto však používejte účinný repelent

Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Vánoce v zahraničí: kam vyrazit za...

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. S příchodem...

Moderní trendy v cestování. Které jsou...

V posledních letech patří mezi stálice cestování...

Extrémní dovolená? Zážitek (ne)jen pro...

Už vás nebaví dovolené spojené s opalováním se na...