Nebezpečí číhající v hotelových pokojích

Po dlouhém trmácení se konečně dostáváte do hotelového pokoje. Klimatizace chladí, světla svítí, na první pohled vypadá vše čistě a uklizeně. Opak však může být pravdou. Hotelový pokoj totiž skrývá nebezpečí, která nejsou vždy patrná.

Nový výzkum amerických lékařů připodobňuje hotelové pokoje s trochou nadsázky k líhni choroboplodných zárodků.

  • Cestovatelé by si měli dávat především pozor na koupelny a záchody. Zde lze často objevit bakterie, které mohou u člověka vyvolat závažné onemocnění. Po každé návštěvě záchodu je tak nezbytností důkladné mytí rukou.
  • Nebezpečí představují i vypínače, televizní ovladače či telefony na pokoji. Ač tato zařízení na první pohled mohou vypadat čistě, pod mikroskopem by se na nich našla nejedna bakterie. Po manipulaci s těmito předměty si též raději umývejte ruce.

Zkontrolujte lůžkoviny

Dalším problémem bývá přehoz na postel. Pokud cestujete do oblastí s nižší hygienickou úrovní, počítejte s tím, že tuto část lůžkovin personál příliš často nevyměňuje. Některé přehozy podle toho i vypadají. Tento doplněk proto raději složte a uložte do bezpečné vzdálenosti od svých osobních věcí. Poté zkontrolujte prostěradla, deky a polštáře. Pokud se vám zdají použité, požádejte personál o výměnu. Pátrejte i po známkách přítomnosti štěnic. Malý parazit se nejčastěji zdržuje právě v postelích či sedacích soupravách. Jedná se o menší plochý hmyz tmavě hnědé barvy, který nemáte šanci odchytit. Známkou jeho přítomnosti jsou tmavě hnědé tečky nebo skvrny na prostěradle, matraci, konstrukci postele, ale i na stěnách. Pokud zjistíte přítomnost štěnic, ihned zažádejte o změnu pokoje nebo kontaktujte delegáta.

Jen v přezůvkách

Koberce jsou taktéž živnou půdou pro bakterie, plísně a různé alergeny. V cizím objektu byste po nich zásadně neměli chodit bosi, ale vždy byste měli mít přezůvky. Péče o koberce se totiž mezi jednotlivými hotely různí, v rozvojových zemích může být poněkud nedostačující. 

Chlazení s mírou

Klimatizace k pobytu v teplých krajinách neodmyslitelně patří a je bezpochyby užitečnou součástí hotelového pokoje. Ulevuje organismu od horkého klimatu a snižuje výskyt bakterií, plísní a hmyzu na pokoji. Tedy pokud je zařízení dobře udržováno.

  • V opačném případě se klimatizace může stát zdrojem infekčních chorob.
  • Navíc častý přechod z tepla do chladna organismu také příliš nesvědčí. Lékaři doporučují udržovat teplotu v pokoji v rozmezí 21–25 °C a klimatizovaný pokoj pravidelně větrat.
  • Toto zařízení také stojí za značným vysoušením pokožky a sliznic lidského organismu. Pokud to počasí dovolí, měli byste jej alespoň na noc vypínat.

Míra rizika se samozřejmě odvíjí od úrovně hotelového komplexu. V luxusních resortech tak určitě nemusíte pátrat po známkách nebezpečné infekce. Zvýšené opatrnosti byste ale měli dbát především při ubytování v hotelech nižší kategorie, a to zejména v zemích s horší hygienickou úrovní.

(holi)

Zdroje:
www.sharecare.com
www.dailymail.co.uk

Líbí se Vám tento článek?
Hlasy: 3484
Sdílení a tisk
X
ODESLAT
Nejčtenější novinky
Čína a Mongolsko: výběr očkování nepodceňujte!

Čína a Mongolsko: výběr očkování...

Mezi základní očkování pro každého cestovatele...

Střevní potíže po návratu z dovolené nepřehlížejte!

Střevní potíže po návratu z dovolené...

Nemoc cestovatelů Montezumova či Faraonova pomsta...

Nebezpečná setkání: jedovatí hadi a pavouci

Nebezpečná setkání: jedovatí hadi a...

Hadi obecně obývají prakticky všechny kouty naší...

Naposledy položené dotazy
Naposledy navštívené dotazy
Novinky

Chystáte se na cesty s domácím...

Cestovat s domácími mazlíčky není v dnešní době...

Kardiaci či diabetici na cestách? Jde...

V dnešní době si už cestování nemusí odepřít ani...

Vlakem křížem krážem Evropou aneb...

V dnešní uspěchané době může cestování vlakem...

Zpravodaj

Přihlaště se k odběru zpravodaje,
Váš email můžete zadat zde:

Zadáním a odesláním své e-mailové adresy dáváte souhlas se zasíláním elektronockého zpravodaje a s podmínkami.